سوالات متداول

هوش مصنوعی چیست؟
هوش مصنوعی (Artificial Intelligence یا AI) به شاخه‌ای از علم کامپیوتر اطلاق می‌شود که به توسعه سیستم‌هایی می‌پردازد که قادر به انجام کارهایی هستند که معمولا نیازمند هوش انسانی است. این کارها شامل توانایی‌هایی نظیر یادگیری، تصمیم‌گیری، تشخیص الگو، تفسیر زبان طبیعی، و بینایی ماشین است.
من در سایت ثبتنام کردم اما توکن رایگان به من تعلق نگرفت. علت آن چیست؟
علت آن این است که شما قبلأ در سایت ثبتنام کرده اید و روی یک شماره دیگر توکن های رایگان خود را دریافت نموده اید. اولین شماره وارد شده خود را بررسی کنید.
آیا امکان استفاده از تاک بات در خارج از ایران وجود دارد؟
خیر، تمام سرویس های هوش مصنوعی ویژه کاربران ایرانی می باشد. و کاربرانی با ملیت سایر کشورها امکان استفاده از این سرویس را ندارند.
آیا تاک بات متکی به هوش مصنوعی GPT شرکت OpenAI می باشد؟
خیر. تاک بات بر خلاف سایر رقبایش متکی به یک نسل نیست. و با توجه به تجربه مدیران و متخصصان توسعه دهنده آن، ما از تمام ظرفیت هوش مصنوعی دنیا بر اساس آخرین نسل ها، و هوش مصنوعی بومی، و کاملأ ارتقاء یافته برای زبان فارسی استفاده می کنیم. تا همواره بهترین نتایج با کمترین درصد خطا به کاربران ارائه گردد. تاک بات با در اختیار داشتن دانش و تجربه قبلی در حوزه هوش مصنوعی در ایران، از تمام امکانات و تجربیات خود برای بهبود کیفیت خدمات و سرویس های انحصاری خود در کنار سایر خدمات واسط استفاده می کند.
در کدوم قسمت می تونم با هوش مصنوعی چت کنم؟
در صفحه (چت با هوش مصنوعی) می توانید با انواع مدل های هوش مصنوعی چت کنید. و از آخرین نسل هوش مصنوعی دنیا بهره مند شوید.
توکن ها چه چیزی هستند؟
توکن‌ها واحدهای دیجیتالی مخصوص هستند که میزان اعتبار کاربران را در پلتفرم تاک‌بات مشخص می‌کنند. این واحدها برای دسترسی و بهره‌گیری از خدمات و ابزارهای گوناگون هوش مصنوعی که توسط این سکو ارائه می‌شوند، به کار می‌روند. هر یک از مدل‌ها یا ابزارهای هوش مصنوعی، نرخ مصرف توکن ویژه‌ای دارد که تعداد توکن‌های کسر شده از حساب کاربر را برای هر پاسخ یا عملیات موفق مشخص می‌کند. نرخ مصرف توکن می‌تواند بر اساس پیچیدگی کار، تعداد کاراکترها در پاسخ، یا درک متن یا زمینه متفاوت باشد.
آیا من از تاک بات زمان استفاده خریداری میکنم یا توکن؟
شما با انتخاب هر کدام از بسته های هوش مصنوعی در واقع تعداد محدودی توکن خریداری میکنید. و زمانی که در بسته ها تعیین شده است، مهلت استفاده از این توکن ها می باشد. مثلا شما با خرید بسته برنزه، که شامل 180000 توکن است، 3 ماه فرصت دارید، که تمام این اعتبار استفاده کنید. حالا شما میتوانید این اعتبار را در یک روز، یا در طول 3 ماه مصرف کنید. به طور کلی این سرویس اعتباری می باشد.
از کجا می توانم هوش مصنوعی را خریداری کنم؟
از طریق این صفحه (خرید بسته) می توانید یک بسته هوش مصنوعی روی حساب کاربری خود در تاک بات فعال کنید و از سرویس های هوش مصنوعی با آخرین نسل استفاده کنید.
ارزانترین و بهینه ترین مدل زبانی کدام است؟
سوپریم، محصول تاک بات، بهینه شده تا بتواند دقیقترین پاسخ ها را به زبان فارسی بدهد. شما را به منابع معتبر هدایت کند، و به پیچیده ترین معادلات و سوالات شما پاسخ دهد. این مدل زبانی در حال حاظر با توجه به کارایی بالایی که دارد، قیمت بسیار مناسبی دارد.
آیا دسترسی به GPT-4 و GPT-4 Turbo میسر است؟
بله، با کمک تاک بات شما می توانید با آخرین نسل های هوش مصنوعی دنیا گفتگو کنید و از این تکنولوژی با زبان فارسی استفاده کنید.
منظور از درک زمینه چیست؟
هنگامی که یک گفتگو را در چت با هوش مصنوعی آغاز میکنید، یا پیامی برای هر کدام از مدل های چت ارسال کنید، آن مدل ضمن پاسخ به پرسش شما، باید پیام قبلی تان را برای تطبیق با پاسخ های بعد به خاطر داشته باشد. این می تواند شامل چندین پیام قبلی باشد، که هم پیام های ارسالی شما را شامل می شود و هم پیام های قبلی دریافتی از هوش مصنوعی. در سرویس های دیگر هوش مصنوعی منظور از درک زمینه، متن یا پیامی است که برای دریافت نتیجه ارسال می شود.
مدل های زبانی جمینای و پالم 2 چرا گاهی خروجی خالی میدهند؟
این مدل های زبانی فقط ورودی انگلیسی را می پذیرند. بنابراین مطمئن شوید که درک زمینه و متن شما عبارات فارسی نداشته باشد. در واقع علت آن این است که این دو مدل زبانی زبان فارسی را پشتیبانی نمی کنند.
چطور میتونم به صورت صوتی با هوش مصنوعی صحبت کنم؟
برای این کار حتمأ باید سایت را با مرورگر کروم باز کنید. تا دکمه ارسال صدا برای شما فعال شود. به این ترتیب شما میتوانید صدای خود را برای هوش مصنوعی ارسال کنید تا یک گفتگوی صوتی داشته باشید.
چگونه می توانم هوش مصنوعی را سخنگو کنم تا با من صحبت کند؟
در صفحه (چت با هوش مصنوعی) تیک فعالسازی هوش مصنوعی سخنگو را بزنید تا هوش مصنوعی به صورت صوتی با شما گفتگو کند.
چگونه در سایت ثبتنام کنم؟ و چرا باید این کار را بکنم.
در منوی بالای یک سایت یک دکمه با رنگ آبی تحت عنوان (ثبتنام/ورود) قرار گرفته است. با وارد کردن شماره خود و دریافت پیامک، و سپس وارد کردن کد یکبارمصرف در سایت ثبتنام خواهید شد. دلیل ثبتنام، جلوگیری از سوء استفاده دیگران از موجودی توکن های شما در حساب کاربری، و اطمینان از هویت ایرانی شما برای استفاده از خدمات و سرویس ها می باشد.
مدل زبانی سوپریم چیست؟
مدل زبانی سوپریم یک مدل زبانی می باشد، که توسط تاک بات ارائه شده و یک محصول انحصاری از مجموعه تاک بات می باشد. این مدل در چند حالت آنلاین، آفلاین، و مدیا وجود دارد. در حالت آفلاین شما میتوانید به طور مستقیم با سوپریم یک گفتگو داشته باشید و از آن به عنوان یک دستیار هوشمند استفاده کنید.از مدل سوپریم اولترا و پرو، که مدل های هوش مصنوعی آنلاین مجموعه تاک بات به شمار می آیند، می توانید به راحتی به جواب پرسش خود از سطح اینترنت دسترسی پیدا کنید. مثلا می توانید بپرسید که " در حال حاظر قیمت دلار در بازار چند می باشد؟ " یا " آخرین اخبار امروز را به من بگو" در مدل پیشرفته سوپریم اولترا، می توانید با ارسال یک آدرس اینترنتی یا آدرس یک سایت که با https:// شروع می شود، در مورد محتوای یک صفحه سوال بپرسید. یا درحواست کنید که محتوای صفحه را برایتان خلاصه کند. البته می توانید هر درخواست معقول دیگری نیز داشته باشید. در مدل سوپریم مدیا، شما می توانید درخواست فایل های صوتی کنید. به عنوان مثال می توانید درخواست کنید که " یک آهنگ ملایم برایم بفرست" ، سوپریم به راحتی به درخواست شما پاسخ می دهد.
چرا پیغام " ارسال پیام متوقف شد " دریافت می کنم؟
تبادل متن با هوش مصنوعی از پروتکل های برخط برای ارتباط استفاده می کند. بنابراین اگر سرعت اینترنت خوبی نداشته باشید، و یا ارتباط شما ناپایدار باشد، ممکن است با این خطا مواجه شوید. اگر در صورت مشاهده این خطا توکن از شما کسر شده باشد، پاسخ هوش مصنوعی برای شما ایجاد شده تلقی شده و می توانید در آرشیو آن را مطالعه کنید.
آیا قیمت هر یک واحد رمزینه ثابت است؟
قیمت توکن ها (رمزینه) با توجه به پلان در هنگام خرید تعیین شده اند. ممکن است در آینده با توجه به روند بازار، میزان تقاضا ، و عوامل دیگر، قیمت ها کاهش یا افزایش داشته باشند. ما سعی می کنیم همیشه پایینترین قیمت را برای کاربران ایرانی در نظر بگیریم.
مفهوم توکن یا رمزینه در هوش مصنوعی تاک بات چیست؟
توکن ها واحدهای بسیار کوچکی هستند که توسط تاک بات با توجه به هزینه های انجام شده برای ارائه خدمات ارزش گذاری شده اند. شما با خرید هر بسته، در واقع تعدادی توکن محدود دریافت می کنید. هزینه خدمات هوش مصنوعی تاک بات بر اساس واحد توکن محاسبه می شود. به عنوان مثال برای ایجاد یک عکس هوش مصنوعی تعداد 12000 واحد توکن از کل اعتبار توکن های شما کسر می شود. و در هنگام چت با هوش مصنوعی، به ازای هر کاراکتر دریافتی از هوش مصنوعی با توجه به تعرفه آن که در جدولی در انتهای صفحه قرار گرفته، توکن کسر می شود. مثلا اگر کلمه "سلام" را از هوش مصنوعی دریافت می کنید و نرخ مدل درخواستی 4TPC باشد، چون " سلام " 4 حرف است و نرخ مدل 4 توکن، با ضرب این دو باهم نرخ نهایی این کلمه محاسبه می شود ، یعنی به ازای کلمه سلام دریافتی از مدلی که فرضأ 4 توکن هزینه آن باشد، 16 توکن کسر می گردد. همچنین به خاطر داشته باشید که درک زمینه، یعنی پیام های قبلی گفتگو نیز نرخ خاص خود را دارند. بنابراین توصیه می شود در صورت پایان مبحث، و شروع یک بحث جدید، حتمأ تاریخچه را پاک کنید.
آیا سرویس تبدیل متن به صوت رایگان است؟
خیر، برای استفاده از این سرویس لازم است یکی از بسته های هوش مصنوعی را از خرید بسته خریداری کنید.
آیا سرویس تبدیل گفتار به متن رایگان است؟
این سرویس (تبدیل متن به گفتار) رایگان است و محدودیتی برای کاربران ندارد.
آیا شما API یا وب سرویس ارائه می کنید؟
بله، از طریق منوی اصلی سایت می توانید به مستندات وب سرویس های ما دسترسی داشته باشید. لطفأ در نظر داشته باشید که وب سرویس فقط در پلان یاقوتی قابل استفاده است. و بسته یاقوتی حتمأ باید روی حساب کاربری شما فعال باشد.
چگونه عکس ایجاد کنم؟
پس از ثبتنام در سایت و تهیه یکی از بسته های هوش مصنوعی تاک بات، در منوی بالای سایت می توانید با یکی از مدل های میدجورنی یا دال ئی و یا Imagen اقدام به تولید عکس با هوش مصنوعی نمایید. شما میتوانید یک متن فارسی یا انگلیسی در کادر مربوطه وارد کنید تا به تصویر کشیده شود.
منظور از مهلت زمانی سه ماهه یا شش ماهه در بسته های هوش مصنوعی چیست؟
منظور این است که شما در مدت مشخص شده برای پلان، مهلت دارید تا از توکن های خود استفاده کنید. پس از اتمام برای استفاده مجدد از هوش مصنوعی باید مجدأ یک بسته خریداری کنید.
پس از پایان مهلت استفاده در صورت باقیماندن تعدادی توکن، تکلیف توکن ها چه می شود؟
تعداد توکن های باقیمانده شما تقسیم بر 2 می شوند. و 50% از کل توکن های باقیمانده سوخت می شوند. شما همچنان در حساب کاربری خود 50% دیگر را خواهید داشت و فقط در صورت شارژ مجدد امکان استفاده از آنها علاوه بر توکن های جدید خریداری شده برای شما میسر خواهد بود.
آیا برای سوپریم اولترا می توانم لینک یک مقاله را بفرستم تا آن را تحلیل یا ترجمه کند؟
بله. به راحتی می توانید این کار را با سوپریم اولترا وب انجام دهید. شما همچنین می توانید از طریق صفحه چت با هوش مصنوعی آنلاین این کار را انجام دهید. و از هوش مصنوعی پیروی از URL استفاده کنید.
چگونه می توانم سرویس های تاک بات را آزمایش کنم؟
تعداد محدودی از سرویس های تاک بات با توکن های رایگانی که در ابتدای ثبتنام به شما تعلق میگیرند قابل آزمایش هستند. این شامل برخی مدلهای زبانی هوش مصنوعی، و برخی سرویس های اختصاصی و عمومی را شامل می شوند.
آیا می توانم یک فایل صوتی ارسال کنم تا تاک بات آن را به متن تبدیل کند؟
البته، در (استخراج متن از فایل صوتی) می توانید با وارد کردن فایل صوتی خود، از رایانه یا گوشی هوشمند شخصی خود، یا با دادن آدرس اینترنتی فایل صوتی، متن آن را در خروجی دریافت کنید. شما می توانید مشخص کنید که همزمان آن متن برای شما به یکی از زبان های موجود در تنظیمات ترجمه شود.
آیا میتوانم با ارسال یک فایل صوتی درخواست کنم که آن متن ترجمه شود؟
بله، با کمک استخراج متن از فایل صوتی) می توانید این کار را بکنید.
چرا سرویس های مولد تصویر، گاهی خطای کنترل ورودی می دهد؟
علت آن این است که معیارها را در ورودی خود رعایت نکرده اید. مثلا شما نمی توانید از نام اشخاص معروف استفاده کنید. یا الفاظ نامتعارف را وارد کنید. این موارد به علت حفظ حریم شخصی و جلوگیری از سوء استفاده توسط هوش مصنوعی اعمال شده اند.
چرا GPT-4 خود را GPT-3 معرفی می کند؟
علت آن این است که گاهی GPT-4 واقعأ نمی داند کدام نسخه است. مگر اینکه به آن بگویید. شما می‌توانید قابلیت استنتاج را ارزیابی کنید، می‌توانید برخی سوالات پیچیده‌تر را بپرسید و با GPT-3.5 مقایسه کنید، به راحتی می‌توانید تفاوت بین این دو مدل را مشاهده کنید.
چگونه متوجه شوم در حال استفاده از GPT-4 هستم یا GPT-3؟
پاسخ های هر دو مدل را برای یک سوال با هم مقایسه کنید. سوالات پیچیده بپرسید تا متوجه شوید که GPT-4 قدرت بسیار بیشتری در حل مسائل پیچیده دارد.
آیا توکن ها قابل انتقال به غیر می باشند؟
خیر، در حال حاظر امکان انتقال توکن وجود ندارد.

پاسخ سوال خود را پیدا نمی کنید؟ خواهشمند است با تیم پشتیبانی ما از طریق کادر گفتگوی مستقیم در گوشه سمت چپ سایت در پایین، کلیک کنید و سوال خود را در میان بگذارید.